Den D pro podnikatelské projekty studentů

24.06.2014

Den D pro podnikatelské projekty studentů

15. květen se stal „dnem D“ pro šestnáct podnikavých studentů a absolventů z Moravské vysoké školy Olomouc (MVŠO), Univerzity Palackého v Olomouci (UPOL) a Vysoké školy logistiky v Přerově (VŠLG). V rámci projektu Mezioborové studijní programy „Začátek podnikání a zvyšování konkurenceschopnosti“, financovaného Olomouckým krajem, představili na závěrečném workshopu v BEA centru Olomouc své projekty potenciálním investorům.

 

Cílem projektu bylo nabídnout studentům a absolventům zmíněných tří vysokých škol Olomouckého kraje možnost připravit se na reálný start vlastního podnikání v prostředí tržní ekonomiky.  Projekt běží už od října loňského roku, kdy účastníci absolvovali několik vzdělávacích modulů, které jim doplnily potřebné manažerské znalosti a dovednosti. Každému ze zapojených studentů byl přidělen odborný mentor, pod jehož intenzivním vedením zpracovali své nápady do reálných podnikatelských plánů, které představili na závěrečném workshopu. Zde byly jejich záměry posuzovány a připomínkovány dvanáctičlennou komisí, kde byli zastoupeni odborníci, úspěšní podnikatelé i potenciální investoři.

Projekt „Začátek podnikání a zvyšování konkurenceschopnosti“ je jedním z mnoha konkrétních projevů naplňování konceptu podpory hospodářského rozvoje regionu Moravské vysoké školy Olomouc v rámci BEA centra Olomouc.

Projekt je realizován za finanční podpory Olomouckého kraje.